Divadelní představení "Broučci"

13. prosince nás doprovázelo na našem společném výletě sluníčko. Vydali jsme se autobusem do Slezského divadla v Opavě shlédnout nové zpracování divadelního představení Broučků, tedy vyprávění ze života svatojánků od Jana Karafiáta. Děti se s broučky seznámily na stráni pod jalovcem, kde stály jejich tři chaloupky. Žil tam Brouček s Maminkou a Tatínkem, vedle bydlela Beruška s Kmotřičkou a Kmotřičkem, a také moudrá Janinka. Hlavním posláním broučků je lidem v noci svítit. Malý Brouček se těšil na Svatojánskou noc, kdy dostane svou lucerničku a vydá se s Tatínkem a Kmotřičkem na svůj první let. Brouček se učil, jak se má vyhnout nebezpečí, jak má dobře vykonávat službu a taky poslouchat a dělat Mamince a Tatínkovi radost. Děti byly z představení nadšené. Poznaly, jak to chodí ve světě jiném než lidském.

22. 5. 2019
Exkurze Ostrava Vítkovice
Svět techniky, 2.+4. třída

Výuka plavání
2.,3.,4. třída

Konference žák. parlamentů
členové Žákovského parlamentu

Barevný svět dětí
Výstava dětských výtvarných prací, 16.00 hod.

29. 5. 2019
Exkurze SŠA Krnov