Divadelní představení "Broučci"

13. prosince nás doprovázelo na našem společném výletě sluníčko. Vydali jsme se autobusem do Slezského divadla v Opavě shlédnout nové zpracování divadelního představení Broučků, tedy vyprávění ze života svatojánků od Jana Karafiáta. Děti se s broučky seznámily na stráni pod jalovcem, kde stály jejich tři chaloupky. Žil tam Brouček s Maminkou a Tatínkem, vedle bydlela Beruška s Kmotřičkou a Kmotřičkem, a také moudrá Janinka. Hlavním posláním broučků je lidem v noci svítit. Malý Brouček se těšil na Svatojánskou noc, kdy dostane svou lucerničku a vydá se s Tatínkem a Kmotřičkem na svůj první let. Brouček se učil, jak se má vyhnout nebezpečí, jak má dobře vykonávat službu a taky poslouchat a dělat Mamince a Tatínkovi radost. Děti byly z představení nadšené. Poznaly, jak to chodí ve světě jiném než lidském.