Na krajském úřadě

Dne 8.11. se konala v Ostravě konference žákovských parlamentů Moravskoslezského kraje. Žákovský parlament ZŠ Lichnov tam nechyběl. Naší školu důstojně reprezentovali žáci Růžena Kaštovská, Jan Mayer a Veronika Plevová. Poctivě si se svými parťáky připravili prezentaci svých úspěšných projektů a akcí a po zásluze sklidili obdiv a uznání. Během společných workshopů si zástupci jednotlivých parlamentů vyměnili vzájemné zkušenosti, nápady a postřehy a navázali nové kontakty s vrstevníky z jiných škol.

A co je tam nejvíce zaujalo?

Jan Mayer: „Nejvíce mě oslovily charitativní akce typu pomozte zvířatům, děti seniorům a především mě oslnila konferenční místnost krajského úřadu. Mělo to fakt úroveň. Když jsem se posadil do křesla, připadal jsem si jako opravdový poslanec“

Růžena Kaštovská: „Líbilo se mi, že jsme dostali příležitost navázat spolupráci s jinými školami, vyměňovat si kontakty s novými kamarády a sdílet s nimi své i jejich nápady. Těším se na další společná setkání“

Veronika Plevová: „Zaujala mě propagační tabla v předsálí a líbila se mi perfektní organizace celé akce a díky za pohoštění“

Účast na konferenci byla pro všechny velmi inspirativní. Děkujeme.

25. 9. 2018
Výuka na dopravním hřišti
žáci 4. třídy

2. 10. 2018