PIŠQWORKY 2017

Na konci měsíce října proběhlo na naší škole školní kolo postupového turnaje v pišqworkách pro žáky 8. a  9. třídy. Pět nejlepších z každého ročníku vytvořilo týmy, které reprezentovaly lichnovskou školu v oblastním turnaji. Devátou třídu zastupovali Lenka Prášilová (kapitánka týmu), Veronika Plevová, Katka Šlapáková, Tomáš Jakubík a Toník Sojčák. Z osmáků vytvořili družstvo Tomáš Hambálek (kapitán), Kuba Černý, Dan Durčák, Míša Ostrčilíková a Jana Zemenčíková.

Oblastní kolo se uskutečnilo v pátek 10.11.2017 na Gymnáziu v Krnově. Do soutěže se kvalifikovalo celkem 19 soutěžních týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin. Věkové kategorie se nerozlišovaly a proto nebylo výjimkou, že se v zápase proti sobě střetli osmák (14 let) proti maturantovi (19 let). Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým, přičemž první dva z každé skupiny byli nasazeni do vyřazovacích bojů v osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a nejlepší se probojovali až do finále.

Deváťáci si vylosovali skupinu B, ve které. sehráli s protivníky 3 utkání. Konkurence byla velmi silná a tak se postoupit ze skupiny nepodařilo.

Osmáci sehráli svá utkání ve skupině A. Měli před sebou čtyři utkání a až do posledního zápasu nebylo rozhodnuto o postupujících do osmifinále. Tento souboj osmákům nevyšel, ve skupině tak skončili třetí a do osmifinále, stejně jako deváťáci, nepostoupili.

Přestože se nám nepodařilo vyhrát a ani postoupit ze skupin, nevěšíme hlavu. Byla to další dobrá zkušenost a fajn zážitek.

22. 5. 2019
Exkurze Ostrava Vítkovice
Svět techniky, 2.+4. třída

Výuka plavání
2.,3.,4. třída

Konference žák. parlamentů
členové Žákovského parlamentu

Barevný svět dětí
Výstava dětských výtvarných prací, 16.00 hod.

29. 5. 2019
Exkurze SŠA Krnov