Školní turnaj v piškvorkách

Na naší škole žáci rádi soutěží i v disciplínách náročných na logiku a postřeh. Proto jsme se rozhodli uspořádat školní kolo ve hře zvané Piškvorky. Zúčastnili se žáci druhého stupně. Nejprve soutěžili v třídách, kde si své soupeře losovali. Vítězové těchto prvních kol již hráli mezi sebou. Z každé třídy postupovali do školního kola 2 hráči.

Školního kola se zúčastnilo 8 hráčů ze čtyř tříd. Boje byly tvrdé, každý chtěl vyhrát. Hráli každý s každým na dvě vítězné hry. Pokud skončili nerozhodně, rozhodla hra třetí. V celkovém pořadí rozhodoval počet výher. No a výsledek? Pavel Strakoš se o první příčku dělí s Erikem Šolcem. Druhé místo obsadila Adéla Čechanová. Třetí příčka má opět dva soutěžící - Dominika Říhu a Dominika Kavaliera. Gratulace však náleží i ostatním účastníkům školního kola - vždyť vyhráli kola třídní.

Myslím, že žáci si soutěže užili a určitě si ji někdy zase zopakujeme.

Ing. Richard Havlík

Foto https://photos.google.com/album/AF1QipMIjZ9BV5c7g0jwZQltDeEp6pjVSveEyiHLwXgo