Informace k provozu školy

Od 1. září bude zahájena výuka ve standardním režimu jen s drobnými úpravami, které se týkají hygienických nařízení.

Máme připravena opatření v nezbytném rozsahu, tak abychom chránili zdraví dětí a zaměstnanců a současně co nejméně komplikovali výuku a pobyt ve škole.

Hygienická opatření

• Měření teploty bezkontaktním teploměrem bude prováděno pouze náhodně.

• Nezbytná dezinfekce rukou je zajištěna u vchodu do budovy, ve třídách, u WC. Dezinfekce společných prostor bude prováděna několikrát denně.

• Jedním z velmi účinných opatření, které budeme aplikovat, je také časté větrání tříd i společných prostor. Toto opatření budeme doplňovat použitím sterilizátorů vzduchu.

• O přestávkách budou žáci převážně ve třídách a nebudou se vzájemně navštěvovat. Také budou mít přiděleny WC. Žákům bude v případě vhodného počasí umožněn o velké přestávce pobyt venku.

• Obědy budou probíhat v časovém harmonogramu s maximální přítomnosti dvou tříd v jídelně a odděleným stravováním.

• Děti ze školní družiny budou nadále vyzvedávány u vchodových dveří.

• Vstup do budovy cizích osob a rodičů bude umožněn pouze v odůvodněných případech a s rouškou.

• Použití roušek u žáků není nařízeno a je dobrovolné. Tato situace se však může změnit v případě 2. stupně pohotovosti (tzv. semafor).

Co v případě příznaků onemocnění

• Rodiče neposílají dítě do školy s příznaky jakýchkoliv infekčních onemocnění. V případě, že u žáka budou zjevné příznaky, budou rodiče vyzváni k jeho vyzvednutí, a do té doby bude dítě umístěno do izolační místnosti pod dohledem dospělé osoby. Rodič je povinen kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

• U chronických a alergických onemocnění s projevy podobnými infekčním onemocněním bude umožněn vstup do školy pouze s lékařským potvrzením o bezinfekčnosti.

• Jestliže se vyskytne onemocnění Covid-19 u žáka či zaměstnance, rozhodne o šíři opatření Krajská hygienická stanice. Jejich rozhodnutím může být nařízena karanténa jedné nebo několika tříd, popřípadě celé školy. V uvedených případech bude zahájena distanční výuka po dobu nařízené karantény. Tato výuka je povinná. U žáků bez potřebné techniky pro distanční výuku, bude tato školou zapůjčena.

Jak to bude s výukou

• V úvodu školního roku budeme zjišťovat úroveň znalostí žáků získaných během distanční výuky. V návaznosti na to bude během 1-2 měsíců probíhat výuka směřující k snížení rozdílů mezi žáky. Po celé toto období nebudou žáci hodnoceni známkami, ale alternativním způsobem pomocí formativních prvků. S podrobnějšími informacemi o těchto způsobech hodnocení budete informováni v nejbližším období.

Se svými dalšími dotazy se na nás obracejte prostřednictvím bakawebu.

Děkujeme za Vaši dosavadní spolupráci a věříme, že se nám společně podaří v následujícím školním roce, navzdory složitějším podmínkám, skvěle zvládnout vzdělávání Vašich dětí.