Základní škola je plně organizovanou základní školou se spádovou oblastí části krnovského regionu ve všech směrech dostupná hromadnou autobusovou dopravou.

Dvoupatrová bezbariérová budova školy postavená ve středu obce, ale i přesto v zeleni, byla nově otevřena v září roku 2001. Tvar písmene U napovídá o rozložení vnitřních prostor. V boční části slouží nejen žákům ale i zájemcům z řad občanů moderní tělocvična se zázemím pro osobní hygienu a v druhé se v přízemí nacházejí školní kuchyně, v prvním patře školní jídelna a ve druhém patře je umístěna učebna pro výuku informačních a komunikačních technologií. Ve střední části budovy jsou kmenové a odborné učebny, prostory pro školní družinu, kabinety, sborovna.

Součástí školy je i lehkoatletický areál a hřiště s umělým povrchem.

• KALENDÁŘ AKCÍ

22. 5. 2019
    Exkurze Ostrava Vítkovice
    Svět techniky, 2.+4. třída

Výuka plavání
    2.,3.,4. třída

Konference žák. parlamentů
    členové Žákovského parlamentu

Barevný svět dětí
    Výstava dětských výtvarných prací, 16.00 hod.

29. 5. 2019
    Exkurze SŠA Krnov